Anasayfa
Kurumsal
Banka Hesapları
Havale Bildirimi
Kampanyalar
İletişim
Üye Ol
Üye Girişi
 
Bu ürünü şu anda 8 kişi görüntülüyor.
20.82 
(KDV Dahil)

Yargı Yayınları Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme ( Halil Tekin )

Yargı Yayınları Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme ( Halil Tekin )
Sosyal Medyada Paylaş :
Kitap Kodu
295917
Yayınevi
Basım Yılı
Sayfa Sayısı
312
Yazar
Piyasa Fiyatı
24.50 TL
İndirimli Fiyatı
20.82 TL
Kargo Ücreti
Türkiye'nin Her Yerine 5.00 TL
Kargo Bilgisi
24 saat içerisinde kargoya verilir.
Bu ürünü; kredi kartı, banka havalesi, posta çeki veya kapıda nakit ödeme seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Kapıda ödeme siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.00 TL kapıda ödeme ek hizmet bedeli ilave edilir.
Adet :
Yargı Yayınları Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme ( Halil Tekin ),Üniv. Eğitim Kitapları,YARGI YAYINEVİ,Yargı Yayınları Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme ( Halil Tekin )
 

 Yargı Yayınları Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme ( Halil Tekin )

İçindekiler

1. Bölüm - Eğitimde Ölçme ve Değerlendirmenin Yeri

2. Bölüm - Ölçme ve Değerlendirme Konusundaki Temel Kavramlar

3. Bölüm - Bir Ölçme Aracında Bulunması İstenilen Nitelikler

4. Bölüm - Testler ve Test Sınıflandırılması

5. Bölüm - Test Planı

6. Bölüm - Yazılı Yoklamalar

7. Bölüm - Sözlü Yoklamalar

8. Bölüm - Kısa Cevaplı Testler

9. Bölüm - Eleştirme Maddeleri

10. Bölüm - Doğru Yanlış Testleri

11. Bölüm - Çoktan Seçmeli Testler

12. Bölüm - Hedefleri Aşmalı Sınıflaması ve Bu Sınıflamaya Uygun Test Maddesi Yazma

13. Bölüm - Test ve Madde Analizi

14. Bölüm - Test Planları Üzerinde İstatiksel İşlemler

15. Bölüm - Not Verme

Önsöz

Okullar, önceden saptanan belli özellikleri öğrencilere kazandırmaya çalışan maksatlı öğretim kurumlandır. Maksat, öğrencilerin davranışlarında istenilen değişiklikler oluşturmak ya da onlara yeni davranışlar kazandırmaktır.

Öğrenciler, okulda, önceden belirlenmiş özellikleri kazandırıcı nitelikteki, seçilmiş ve kendi aralarında örgütlenmiş öğretim durumları içine sokulur ve söz konusu özeliikleri kazanıp kazanmadıklarını görmek için sık sık yoklanır. Bu ise, (aj öğrencilere kazandırılacak özellikleri, (b) öğrencilerin bu özellikleri kazanmalarına hizmet edecek öğretim durumlarını ve (c) bu özelliklerin kazanılıp kazanıl-madığmı anlama olanağı verecek ölçme durumlarıyla değerlendirme ilkelerini içeren bir öğretim programını gerektirir. Bu itibarla okullar, belli öğretim programlarının uygulandığı ya da uygulamaya konulduğu .yerler olarak görülebilir.

Öiçme-değerlendirme, eğitim sürecinin ayrılmaz ve tamamlayıcı bir parçasıdır. Acaba, öğrencide oluşturulması düşünülen davranış değişiklikleri ne derece gerçekleşti? sorusuna geçerli ve güvenilir bir cevap bulmaksızın sürdürülüp giden eğitim çabalarının etkili olup olmadığı bilinemez. Eğitim, kendisinden ne beklendiği düşünülmeksizin çok çabuk bir alışkanlık, bir görenek haline gelebilir. Bu yüzden, en azından, programın hedeflerine ne derece ulaşıldığını belirlemek için değerlendirmeye gerek vardır. Ayrıca, değerlendirme, öğretimi öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeyine göre ayarlayabilmek ve öğretim sırasında öğrencilerce öğrenilmeyen ya da öğrenmede güçlük çekilen yerleri tanıyıp bunun nedenlerini araştırarak öğretimi daha etkili kılmak için de gereklidir.

Okullarda, öğretim programlarının uygulayıcıları öğretmenlerdir. Bir öğrencinin okul hayatındaki en önemli öğenin sınıf öğretmeni olduğu söylenebilir. Çünkü öğretmen, eğitim sürecinde, hem eğitim çevresinin bir parçası hem de bu çevrenin düzenleyicisi olma durumundadır. Bu itibarla, denilebilir kİ, bir okul, ancak orada çalışan öğretmenler kadar iyidir.

İşte bu kitap, özellikle, öğrenci başarısının ölçülüp değerlendirilmesine ilişkin konularda kendilerine yardımcı olmak amacıyla, öğretmenler ve öğretmen adayları için yazılmıştır. Bu nedenle, kitapta kapsanan konuların seçilip düzenlenmesinde, öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarında okutulan ölçme-değer-lendlrme ders programları göz önünde tutulmuştur.

Kitapta kuramsal olarak söylenen her şey, kesinlikle örneklendirilmeye çalışılmıştır. Ayrıca, hemen her okuyucu, kitabı sıkılmadan ve yararlanarak okuyabilsin diye, verilen örnekler herkesin ilgi duyabileceği alanlardan seçilmiş; konuların tartışılmasında, elden geldiğince yalın ve anlaşılır bir dil kullanılmıştır.

Bu kitabın ortaya çıkmasında en büyük katkı, kuşkusuz, yetişmemde emeği geçen öğretmenlerimindir. Bu nedenle, bana bir kelime öğretenin kulu kölesi olurum sözü uyarınca, tüm öğretmenlerime saygılar sunarım.

Ayrıca, el yazması müsveddelerin daktilo edilmesinde ve kitabın basıma hazırlanması sırasındaki düzeltme işlemlerinde önemli yardımlarda bulunan; hepsinin üstünde, daracık evimizde olabildiğince, bana rahat bir çalışma ortamı sağlayan eşim Hatice’ye teşekkürü bir borç bilirim.

Açılım Eğitim Öğretim Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş

Adres:
Büğdüz MH, Yıldırım Beyazıt CD, - No:22/A-B, Akyurt/ANKARA
Telefon:
0312 354 90 71
Fax:
0312 232 02 67