Anasayfa
Kurumsal
Banka Hesapları
Havale Bildirimi
Kampanyalar
İletişim
Üye Ol
Üye Girişi
 
Bu ürünü şu anda 6 kişi görüntülüyor.
9.35 
(KDV Dahil)

Yargı Yayınları Kalite Güvence Standartları

Yargı Yayınları Kalite Güvence Standartları
Sosyal Medyada Paylaş :
Kitap Kodu
295923
Yayınevi
Basım Yılı
Sayfa Sayısı
147
Yazar
Piyasa Fiyatı
11.00 TL
İndirimli Fiyatı
9.35 TL
Kargo Ücreti
Türkiye'nin Her Yerine 5.00 TL
Kargo Bilgisi
24 saat içerisinde kargoya verilir.
Bu ürünü; kredi kartı, banka havalesi, posta çeki veya kapıda nakit ödeme seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Kapıda ödeme siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.00 TL kapıda ödeme ek hizmet bedeli ilave edilir.
Adet :
Yargı Yayınları Kalite Güvence Standartları,Üniv. Eğitim Kitapları,YARGI YAYINEVİ,Yargı Yayınları Kalite Güvence Standartları
 

 Yargı Yayınları Kalite Güvence Standartları

ÖNSÖZ

Tüketici ihtiyacının karşılanması için mal ve hizmet “üretimi”nin yeterli olduğu günlerin çok uzakta kaldığı, müşteri beklentilerini en üst düzeyde tatmin etme özelliğinin öne çıktığı mal ve hizmetlerden söz edilen bir dönemde yaşamaktayız. Günümüzde kalite, bu tatminin sağlanmasında bir ölçü olarak kabul edilmektedir. Kalitenin, dünya pazarlarında rekabet edebilme ve başarılı olabilmede temel koşul olarak benimsenmesi ile bu kavrama daha fazla bir ilgi gösterilmiş, bütün bu gelişmelerin sonucunda da kalite, günümüzün en fazla konuşulan konularının başında yer almıştır.

1990`lı yıllarda, yoğun bir rekabetin yaşandığı pazarlarda hataya tahammülsüzlük, kalitesi yüksek ve hatasız mamul ve hizmetlerin talep edilmesi olgusu yaygınlaşmaktadır. Bu nedenle, işletmelerin bu stratejik unsuru dikkate alarak TKY gibi bir takım araçları ve felsefeleri benimseyip, başarı ile kullanması zorunlu hale gelmiştir. Bu alandaki başarısızlık ve gecikmeler ise, bir işletmenin rekabet edememesi ve belki de yok olması anlamına gelmektedir.

TKY anlayışında kaliteli, güvenilir hizmet üretimine geçiş dönemi, beraberinde işletmelere artı maliyetler de getirecektir. Ancak üretilen hizmette, kalitenin bir araç kullanılması, sağlıklı hizmet üretimine ve rekabet gücünün artmasına olanak sağlayacaktır. Kaliteli üretim için tüm süreçler ayrıntılı olarak dokümante edildiğinden işler; kişiye bağlı değil, sisteme bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bununla birlikte kalite standardı, zaman içinde maliyetlerin düşürülmesinde işletmelere yardımcı olmaktadır.

Kalitenin gelişim yolculuğunda bir dönüm noktası olarak kabul edebileceğimiz TKY anlayışının etkili bir biçimde uygulanabilmesi ise her şeyden önce TKY kavramının anlaşılabilmesine bağlıdır. Aksi taktirde, bir çok örnekte olduğu gibi TKY`den söz edilirken, gerçekte büyük ölçüde kalite kontrolünün uygulandığı ve olumsuz sonuçlarla karşılaşılmaktadır.

Bu çalışmada, önemi herkes tarafından kabul edilen ve işletmelerimiz açısından da çok önemli olduğunu düşündüğümüz TKY kavramı, TKY`nin temel unsurları ve bu yönetim felsefesinin işletmelere sağlayacağı katkılar üzerinde durulmuştur. Ayrıca, TKY`nin başarılı olabilmesi için yerine getirilmesi gereken koşullarla uygulamada ortaya çıkan yaygın hatalar yönetsel bir bakış açısıyla incelenmiştir.

Yukarıda kavramsal çerçevesi ve ana hatları belirtilen bölümlerin oluşturulmasında kaynaklarından yararlandığım değerli bilim insanlarına da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

Kitabımdan desteğini ve katkısını esirgemeyen ve birliktelik zamanımızdan feragat eden değerli eşim Aybüke TOPÇUBAŞI EKİCİ’ye, kitabın metin kısmının gözden geçirilmesini sağlayan Ilgın KUKUL hanımefendiye, sayfa düzeni kapak tasarımı ve basımında emeği geçen Yargı Yayınevi sahibi Ali KAVAS ile tüm çalışma arkadaşlarına ayrıca çok teşekkür ederim.

Kitabın okuyuculara yararlı olması temennisiyle…

 

Kenan Mehmet EKİCİ

Ankara / Haziran 2013 

Açılım Eğitim Öğretim Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş

Adres:
Büğdüz MH, Yıldırım Beyazıt CD, - No:22/A-B, Akyurt/ANKARA
Telefon:
0312 354 90 71
Fax:
0312 232 02 67