Anasayfa
Kurumsal
Banka Hesapları
Havale Bildirimi
Kampanyalar
İletişim
Üye Ol
Üye Girişi
 
Bu ürünü şu anda 10 kişi görüntülüyor.
9.35 
(KDV Dahil)

Yargı Yayınları Yönetici Asistanlığı ve Sekreterlik

Yargı Yayınları Yönetici Asistanlığı ve Sekreterlik
Sosyal Medyada Paylaş :
Kitap Kodu
295925
Yayınevi
Basım Yılı
Sayfa Sayısı
145
Yazar
Piyasa Fiyatı
11.00 TL
İndirimli Fiyatı
9.35 TL
Kargo Ücreti
Türkiye'nin Her Yerine 5.00 TL
Kargo Bilgisi
24 saat içerisinde kargoya verilir.
Bu ürünü; kredi kartı, banka havalesi, posta çeki veya kapıda nakit ödeme seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Kapıda ödeme siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.00 TL kapıda ödeme ek hizmet bedeli ilave edilir.
Adet :
Yargı Yayınları Yönetici Asistanlığı ve Sekreterlik,Üniv. Eğitim Kitapları,YARGI YAYINEVİ,Yargı Yayınları Yönetici Asistanlığı ve Sekreterlik
 

 Yargı Yayınları Yönetici Asistanlığı ve Sekreterlik

ÖNSÖZ

Bilgi çağında yönetimin bir meslek olması yanı sıra bir sanat olarak da kabul edilmeye başlanması sonucunda, özel ve kamusal tüm örgütlerde “Yönetici Sekreterliği” mesleği doğmuştur.

Yönetici sekreteri, örgütte yöneticinin zamanını ve programım yöneten, protokol işlerini düzenleyen, yöneticinin yardımcısı ve ailesinin bir parçasıdır. Çünkü sekre¬ter yöneticinin resmî işleri kadar, özel işlerini de bilen ve yürüten; zaman zaman ailesiyle (eşi ve çocuklarıyla), akrabalarıyla ve arkadaşlarıyla gö¬rüşen; yöneticinin resmî ve özel yaşamına giren; onun sırlarını, çıkarları¬nı, hesaplarını, alışkanlıklarını, özelliklerini, isteklerini, beklentilerini ve hedeflerini bilen yönetim ve çalışma ortağı ve "sırdaşı" olan önemli bir kişidir. Bu yüzden her yönetici, sekreterini iyi seçmelidir.

İyi bir sekreter; yöneticinin özelliklerini, amaç ve beklentilerini, ça¬lışma ve yönetim ilkelerini, yakın çevresini (ailesini, akrabalarını, arka¬daşlarını ve dostlarını) tanıyan; ekip ruhu taşıyan, yöneticiye bağlı ve yardımcı olan, yöneticinin başarısı için çalışan ve başarısına katkıda bu¬lunan kişidir.

Örgütsel yaşamda bir sekreterin başarılı olabilmesi için yönetici, sekreterine görev alanıyla ilgili bilgileri vermeli; sekreterinden neler iste¬diğini ve beklediğini kendisine bildirmeli; çalışma programını ve rande¬vularını sekreterine söylemeli; randevuları belirleme; imza, kabul ve ziya¬retleri düzenleme; görüşme, toplantı, tören, davet ve ziyafetleri organize etme; ziyaretçileri ve konukları karşılama, ağırlama (ikram), uğurlama; onlara taşıt sağlama; ziyaretçilerin ve iş sahiplerinin işlerinde kendilerine yardımcı olma, işlerini takip etme ve sonuçlandırma konularında kendisi¬ne yetki ve sorumluluk vermelidir.

Belki de hepsinden de önemlisi, sekreterine hak ettiği yeterli ücreti vermeli; kurumun fazla çalışma, yan ödeme, tazminat, ikra¬miye, yemek, lojman, araç, tatil, kamp, gezi vb. maddi, mali, idari ve sos¬yal hak ve olanaklarından onu da yararlandırmalı; kendisine her zaman sahip çıkmalı ve yardımcı olmalıdır.

Bilmek gerekir ki; her yöneticinin başarısının altında mutlaka sek¬reterin de hakkı ve payı vardır. İyi bir sekreter yöneticinin verimliliğini artırır; niteliksiz bir sekreter de azaltır.

 

Tarık ŞAHIM

Ankara - 2013

Açılım Eğitim Öğretim Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş

Adres:
Büğdüz MH, Yıldırım Beyazıt CD, - No:22/A-B, Akyurt/ANKARA
Telefon:
0312 354 90 71
Fax:
0312 232 02 67