Anasayfa
Kurumsal
Banka Hesapları
Havale Bildirimi
Kampanyalar
İletişim
Üye Ol
Üye Girişi
 
Bu ürünü şu anda 11 kişi görüntülüyor.
11.47 
(KDV Dahil)

Yargı Yayınları Halkla İlişkiler

Yargı Yayınları Halkla İlişkiler
Sosyal Medyada Paylaş :
Kitap Kodu
295927
Yayınevi
Basım Yılı
Sayfa Sayısı
167
Yazar
Piyasa Fiyatı
13.50 TL
İndirimli Fiyatı
11.47 TL
Kargo Ücreti
Türkiye'nin Her Yerine 5.00 TL
Kargo Bilgisi
24 saat içerisinde kargoya verilir.
Bu ürünü; kredi kartı, banka havalesi, posta çeki veya kapıda nakit ödeme seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Kapıda ödeme siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.00 TL kapıda ödeme ek hizmet bedeli ilave edilir.
Adet :
Yargı Yayınları Halkla İlişkiler,Üniv. Eğitim Kitapları,YARGI YAYINEVİ,Yargı Yayınları Halkla İlişkiler
 

 Yargı Yayınları Halkla İlişkiler

SÖZ BAŞI

Halkla İlişkiler, en kısa ifadesiyle halkı bilgilendirme etkinliklerinin tümüdür. Özel sektör veya kamu kurumlarının eylem ve işlemlerinden hali hazırda etkilenen, gelecekte etkilenecek olan; düşünce ve eylemleriyle de kurumu etkileyen kişiler, gruplar ve topluluklar halkla ilişkiler açısından “halk”tır.

Halkla ilişkiler özünde iletişimin bulunduğu bir olgudur. Halkla ilişkiler; kurum ile ilgili olduğu kamular arasında karşılıklı anlayış, uyum ve iyi niyeti gerçekleştirme, kurum amaçları ile toplumun gereksinim, tutum ve davranışlarını kamu yararı etrafında bütünleştirme, böylece toplumda uzlaşmanın sağlanmasıdır. Bu bağlamda halkla ilişkiler; bilgi verme, tutum ve davranışların değiştirilmesi için kamuya yönelik ikna ve kurumla kamunun karşılıklı olarak bütünleştirilmesi çabalarını içermektedir.

Halkla ilişkiler kamuoyunu etkileme ve ondan etkilenme sürecidir. Halkla ilişkiler, belirtilmiş hedef kitleleri etkilemek için hazırlanmış, planlı, inandırıcı haberleşme çabasıdır.

Halkla ilişkiler, bir kuruluşu çalışanlarına ve bağlantılı olduğu kişilere sevdirme, saydırma sanatıdır. Halkla ilişkiler, özel ya da tüzel kişilerin belirtilmiş kitlelerle dürüst ve sağlam bağlar kurup geliştirerek onların olumlu inanç ve eylemlere yöneltilmesi, tepkileri değerlendirerek tutuma yön vermesi, böylece karşılıklı yarar sağlayan ilişkiler sürdürme yolundaki planlı çabaları kapsayan bir yöneticilik sanatıdır.

Halkla ilişkiler, organizasyon ile ilgili çevreleri (hedef kitleleri) arasında karşılıklı iletişimi, anlamayı, kabulü ve işbirliğini sağlayıp sürdürmeye yardımcı bir yönetim fonksiyonudur. Bu fonksiyon, kamuoyu hakkında yönetimin bilgilendirilmesi, yönetimin kamuya karşı sorumluluklarının neler olduğunun belirlenmesi ve çevrede meydana gelen değişmeler konusunda yönetimin uyarılması görevlerini de kapsar ve bu görevler araştırma ve iletişim teknikleri kullanılarak yerine getirilir.

Çağdaş iş hayatında bilgili, becerili, iletişim yönü açık, etrafına olumlu enerji yayan bireyler, daha fazla tercih edilmektedir. Bu noktada bireylerin kendilerini sözlü ve yazılı olarak tam ifade edebilmeleri aranan bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Elinizdeki bu kitap, öğrencilerin sözlü ve yazılı olarak kendilerini rahatça ifade edebilmeleri, kendilerini gerçekleştirebilmeleri amacına hizmet etmek üzere planlanmıştır.

Bu kitabımızın; gençlerimizin başarılı ve iletişim becerisi yüksek bireyler olarak topluma kazandırılmasında, meslek hayatlarında mutlu, huzurlu ve başarılı olmalarında katkı sağlaması en büyük arzumuzdur. Dileriz ki elinizdeki bu kitap gönlünüzce güzel iletişimler kurabileceğiniz ve başarılı olabileceğiniz bir hayat için size rehberler edebilsin. Basım ve yayımda emeği geçen herkese teşekkürler…

 

 

Editörler

Prof. Dr. Ertuğrul YAMAN

Kenan Mehmet EKİCİ

 

Açılım Eğitim Öğretim Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş

Adres:
Büğdüz MH, Yıldırım Beyazıt CD, - No:22/A-B, Akyurt/ANKARA
Telefon:
0312 354 90 71
Fax:
0312 232 02 67