Anasayfa
Kurumsal
Banka Hesapları
Havale Bildirimi
Kampanyalar
İletişim
Üye Ol
Üye Girişi
 
Bu ürünü şu anda 7 kişi görüntülüyor.
15.72 
(KDV Dahil)

Yargı Yayınları Plandan Uygulamaya Eğitim

Yargı Yayınları Plandan Uygulamaya Eğitim
Sosyal Medyada Paylaş :
Kitap Kodu
295931
Yayınevi
Basım Yılı
Sayfa Sayısı
278
Yazar
Piyasa Fiyatı
18.50 TL
İndirimli Fiyatı
15.72 TL
Kargo Ücreti
Türkiye'nin Her Yerine 5.00 TL
Kargo Bilgisi
24 saat içerisinde kargoya verilir.
Bu ürünü; kredi kartı, banka havalesi, posta çeki veya kapıda nakit ödeme seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Kapıda ödeme siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.00 TL kapıda ödeme ek hizmet bedeli ilave edilir.
Adet :
Yargı Yayınları Plandan Uygulamaya Eğitim,Üniv. Eğitim Kitapları,YARGI YAYINEVİ,Yargı Yayınları Plandan Uygulamaya Eğitim
 

 Yargı Yayınları Plandan Uygulamaya Eğitim

Önsöz

Öğrenme, öğretimin katkısıyla, desteğiyle gerçekleşir. Bu ikisi birbirinin varlığıyla var olan, eğitimin vazgeçilmez iki unsurudur. Bu nedenle, nerede birine bir şey öğretmek istenirse orada öğretimi sağlayıcı bazı etkinliklere başvurulur. Eğitim durumlarının kapsamı içinde düşündüğümüz bu öğretim teknikleri, öğrencinin öğrenmesini sağlamak ya da kolaylaştırmak amacıyla koşulan etkinliklerdir. Bu etkinliklerin başka bir deyişle yöntemin işe koşulabilmesi için sırayla, eğitim hedeflerinin belirlenmesi, davranışsal tanımlarının yapılması ve davranışları kazandırıcı eğitim durumlarının düzenlenmesi gerekmektedir.

Öğretmenin, eğitimsel yaşantıları planlarken, bunları öğrencilerine nasıl ulaştıracağını da belirlemesi gerektiği düşünülürse, başarıya ulaşmak için, öğretim yolu olarak ifade edebileceğimiz yöntemin, uygun seçilip düzenlenmesinin ve uygulanmasının önemi daha iyi görülebilir.

Bu noktadan hareketle bu çalışmada, plandan uygulamaya ve değerlendirmeye doğru ilerleyen öğretimi gerçekleştirmek için gerekli aşamalar ele alınmaya çalışılmıştır. Yeni eğitim programında yer alan İhtiyaç Analizi, Drama, İçerik Seçimi ve Düzenleme, Eğitimde Ölçme, Değerlendirme ve Not Verme konuları kitabın 8. Genişletilmiş baskısına eklenmiştir.

Ayrıca, etkili öğretim için gerekli etkinliklere ilişkin bir araştırma yapılmıştır. Söz konusu araştırmada, öğrencilerin öğrenmesini sağlayan ya da kolaylaştıran öğretim tekniklerini öğretmenlerin ne kadarının kullandığı ve bu etkinliklerin öğrencilerin öğrenmesini ne ölçüde kolaylaştırdığı araştırılmıştır. Ayrıca öğrencinin bir konuyu kendi kendine öğrenmek durumunda kaldığında başvurduğu yolların onun bireysel olarak öğrenme yolunu göstereceği varsayımından hareketle ve elde edilen bilgileri düzenlenecek eğitim durumunda kullanmak amacıyla, öğrencilerin başvurdukları öğrenme yolları belirlenmeye çalışılıştır.

Mürüvvet Bilen

Açılım Eğitim Öğretim Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş

Adres:
Büğdüz MH, Yıldırım Beyazıt CD, - No:22/A-B, Akyurt/ANKARA
Telefon:
0312 354 90 71
Fax:
0312 232 02 67